niedziela, 20 października 2019

Zapisz się
 

Strona główna > FAQ

FAQ

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi nam pytaniami. 
W przypadku gdy odpowiedź nie rozwiewa wszystkich Twoich wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami mailowo bądź telefonicznie.


Jak zapisać się na kurs? Jak przebiega kurs?

Zapisy na kursy językowe odbywają się online – wystarczy kliknąć zakładkę „Zapisy on-line” na stronie głównej Language Expansion i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Należy wprowadzić w odpowiednie pola swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. Warunkiem zapisu na kurs językowy on-line jest zapoznanie się z regulaminem, jego akceptacja (zakładka Regulamin znajduje się na stronie głównej) oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jednocześnie LE zapewnia, że dane osobowe są chronione i wykorzystywane zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych.
Następnie czekaj na kontakt od Language Expansion w celu ustalenia harmonogramu zajęć i innych aspektów organizacyjno-administracyjnych. W celu jak najlepszego dostosowania nauczanych treści do umiejętności i oczekiwań kursantów proponujemy krótki test językowy przed rozpoczęciem kursu lub podczas zajęć próbnych, jednak nie jest on obowiązkowy.
Harmonogram zajęć (długość poszczególnej jednostki i ilość zajęć w tygodniu) zależy od preferencji kursanta i indywidualnej umowy między kursantem a Language Expansion.
Grafik zajęć staramy się dostosować do oczekiwań i dyspozycyjności klienta – zostaje on uzgodniony poprzez indywidualny kontakt szkoły z kursantem.
W zależności od ilości godzin zajęć, na które kursant zdecydował się, zajęcia można rozłożyć w czasie lub zdecydować się na większą ich częstotliwość w krótszym okresie.
Staramy się być elastyczni i planować pracę tak, by kursanci czerpali jak najwięcej korzyści i zadowolenia z nauki.
W trakcie zajęć korzystamy z różnych wirtualnych narzędzi (m.in. wirtualna tablica) z którymi stopniowo zapoznajemy studentów w trakcie kursu. Bazujemy na darmowym programie do rozmów internetowych Skype, na którym należy posiadać konto przed rozpoczęciem kursu.


Dlaczego warto uczyć się on-line właśnie z nami?

Language Expansion to nowoczesna szkoła e-learningowa, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Dokładamy starań by nauka była jak najbardziej efektywna, wykorzystując do tego środowisko Internetu i jego narzędzia.
Prowadzimy kursy językowe online na wszystkich poziomach zaawansowania, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Nasza oferta obejmuje:

kursy angielskiego online
kursy hiszpańskiego online
kursy niemieckiego online
kursy szwedzkiego online
kursy francuskiego online
kursy rosyjskiego online

Większość kursów, na życzenie kursanta, jest dostępna z tzw. „native speakerem”.

Co więcej, wyróżniają nas metody. Mówimy stanowcze „nie” żmudnej i nieefektywnej nauce języków obcych i stawiamy na nowoczesne metody nauczania z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi i źródeł. Dobór metod w dużej mierze zależny jest od stopnia zaawansowania językowego studenta oraz jego preferencji.
Nauczamy przez Skype bądź inny komunikator Internetowy.
Pomagamy w organizacji czasu i wypracowaniu własnej metody uczenia się.


Jakie są korzyści z nauki on-line?

Niektórzy wciąż w sposób sceptyczny podchodzą do niekonwencjonalnych metoda nauczania. Chcemy przełamać tę niechęć, pokazując, że nauka języka obcego nie musi wiązać się z nudą i poczuciem bezradności.

Nauka języka online wiąże się z wymiernymi korzyściami:

* decydujesz o tempie nauki, harmonogramie zajęć
* pracujesz w dogodnym dla siebie środowisku
* oszczędzasz czas na dojazdach na kurs
* wszystkie materiały itp. masz zawsze pod ręką – w swoim komputerze
* realizujesz swój indywidualny program, stworzony przez nas pod twoje preferencje i możliwości
* jesteśmy do twojej dyspozycji także w czasie między zajęciami


Ceny.

Ponieważ kursy w naszej szkole realizowane są w programie indywidualnym, cena zajęć kształtuje się w zależności od:

-- długości pojedynczych zajęć (kursant ma wybór jak długie będzie jednorazowe spotkanie, np. 45, 60, 90 minut),
-- częstotliwości lekcji w tygodniu (począwszy od jednorazowych zajęć w tygodniu do intensywnego kursu, gdzie zajęcia odbywają się codziennie),
-- długości trwania umowy (kurs może być np. intensywny a krótki bądź też realizowany na podstawie umowy na czas nieokreślony → patrz regulamin).

Skontaktuj się z nami celem indywidualnej wyceny kursu. Dobierz tryb nauki najbardziej odpowiadający twoim potrzebom.


Czym jest e-learning?

E-learning to pojęcie, które pojawiło się wraz z rozpowszechnieniem się Internetu i rozwojem nowych sposobów komunikacji. Jest metodą nauczania opartą o najnowsze osiągnięcia techniki oraz wykorzystującą swobodny przepływ danych (tekst, dźwięk, obraz). Okazał się świetną odpowiedzią na zmieniające się oblicze współczesnego stylu życia i edukacji.
E-learning umożliwia swobodną i szybką wymianę wiedzy, doświadczeń i danych między ludźmi na całym świecie, szerząc jednocześnie świadomość kulturową. Co więcej, jest często jedyną szansą na zdobycie nowych umiejętności przez tych, którzy nie mają czasu na regularne uczestnictwo w tradycyjnych kursach.
Znaczenie e-learningu w procesie nauki języków obcych jest nie do przecenienia, gdyż techniki na jakich opiera się ten system angażują wszystkie ośrodki odbioru i przekazu informacji (mowa, pismo, słuch, wzrok).


Z jakimi materiałami pracujemy?

Materiały, które wykorzystujemy na zajęciach są dobierane przez lektora indywidualnie, do każdego kursu. Pod uwagę brany jest oczywiście poziom znajomości języka, sprawności językowe które kursant pragnie rozwinąć przede wszystkim, a także interesująca go tematyka. Można zatem powiedzieć, że materiały są skrojone na miarę. Najczęściej stanowią zestaw tekstów, nagrań, ćwiczeń i zadań. Materiały przekazywane są kursantowi drogą poczty elektronicznej przed zajęciami lub w czasie ich trwania. Mogą też być plikami udostępnionymi przez lektora na zajęciach do pracy bieżącej, wspólnej. W ten sam sposób przekazywane są materiały do pracy samodzielnej lub powtórek – wystarczy dostęp do poczty elektronicznej.


Wymagania sprzętowe, niezbędne programy.

Chcemy, żeby nauka on-line była dostępna dla każdego kto potrafi w podstawowym stopniu korzystać z komputera. Niezbędnym minimum więc, jest oczywiście sprawny komputer oraz dostęp do Internetu i:
posiadanie adresu emailowego, korzystanie z poczty elektronicznej (najchętniej gmail.com),
umiejętność przesyłania, odbierania, odczytywania plików (tekstowych, pdf, mp3 itp.),
dostęp i obsługa komunikatora Skype (z kamerą internetową); posiadanie własnego konta (
http://www.download.net.pl/1051/Skype/)
znajomość obsługi przeglądarki internetowej.

Pozostałe narzędzia wykorzystywane podczas nauki będą wprowadzane stopniowo w trakcie kursu, w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości.
Jeśli w FAQ brakuje pytania na które chciałbyś uzyskać odpowiedź, skontaktuj się z nami, dołożymy starań by rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

 

FAQ są na bieżąco uzupełniane, w miarę pojawiania się kolejnych zapytań od naszych kursantów.

English via skype

In progress

całość

LE- nowy news

 Nowy news LE itd

całość


31.03.2011

Procedura bardzo prosta i przejrzysta.

całość